Neuspeh kot izhodišče za morebitni prihodnji uspeh je danes ključni del umetniškega procesa. Kar bi drugje razumeli kot napako ali anomalijo, lahko v umetnosti postane izrazna vrednost in prostor svobode. Z novimi deli, nastalimi letos v Grafičnem ateljeju MGLC, Luka Uršič raziskuje potencial svoje umetniške prakse kot reparativnega mehanizma.
S sitotiskarskimi intervencijami na ponesrečene in zavržene polaroidne fotografije drugih se umetnik vrača k izvoru neuspeha in simbolično prevzema krivdo in odgovornost za spodletela dejanja. Na ta način se sooča z lastnim in tujim nelagodjem, obenem pa se poskuša približati osvobajajoči možnosti za odrešilni popravek in izboljšanje.
Kustosinja razstave: Yasmín Martín Vodopivec
Odprtje razstave: 4. junij, 19.30, Grad Tivoli